Dla pacjentów Współpraca Footscan Strefa wiedzy Kontakt
 

Wykształcenie
Publikacje
O mnie w mediachCzłonek Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego

Ortopedia

Jestem ortopedą zajmującym się głównie leczeniem schorzeń kończyny dolnej oraz urazami sportowymi. Moim głównym celem jest przywrócenie Państwu jak najlepszej sprawności i jeśli to tylko możliwe, zapewnienie bezpiecznego powrotu do pełnej aktywności sportowej.

Moim głównym obszarem zainteresowań są patologie stawu skokowego, stopy, stawu kolanowego, schorzenia ścięgna Achillesa, urazy mięśni, szeroko pojęte urazy sportowe a także zaburzenia gojenia kości.

Specjalizuję się w leczeniu małoinwazyjnym, głównie artroskopowym, stawu kolanowego, stawu skokowego jak i drobnych stawów stopy. Leczę również zachowawczo, starając się wykorzystywać najnowsze zdobycze medycyny oraz rehabilitacji, w tym celu współpracuję ze sprawdzonymi ośrodkami rehabilitacyjnymi w wielu miejscach Polski.

Współczesna medycyna nie może istnieć bez zaawansowanej diagnostyki, dlatego moim pacjentom polecam badania obrazowe u najlepszych specjalistów, więcej w zakładce Współpraca.


Sport

Od początku mojej pracy zawodowej jestem blisko związany ze sportem.

Byłem lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego w latach 2005-2007, m.in. w trakcie Mistrzostw Europy w Trieście w 2005r, Mistrzostw Europy w Budapeszcie i Helsinkach w 2006r, Mistrzostw Świata w Melbourne w 2007r

Opiekowałem się tenisistami w czasie 35, 36 i 37 Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kadetów do lat 16 o puchar Bohdana Tomaszewskiego, w latach 2002-2004.

Byłem lekarzem zawodów podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, 3-9.08.2005 w Warszawie

W 2008 roku zostałem współzałożycielem Kliniki Rehabilitacji Sportowej Ortoreh w Warszawie, ośrodka specjalizującego się w kompleksowej opiece nad biegaczami. Jest to pierwszy tak wyspecjalizowany ośrodek w stolicy, zapewniający opiekę lekarską, rehabilitacyjną, zaopatrzenie we wkładki ortopedyczne oraz profesjonalne porady odnośnie doboru sprzętu i planów treningowych dla osób biegających.

W latach 2005-2006 byłem członkiem Zarządu Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Edukacja
Ważnym elementem mojej aktywności jest prowadzenie szkoleń, skierowanych zarówno do osób związanych zawodowo z medycyną, jak i zajmujących się sportem na poziomie amatorskim i zawodowym.

Wybrane szkolenia które organizowałem lub prowadziłem:

- organizator i wykładowca na sympozjach dla biegaczy podczas Maratonu Warszawskiego w 2008 i 2009 roku

- wykładowca i instruktor artroskopii na kursach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej

- wykładowca na kursie dla trenerów wspinaczki sportowej zorganizowanym przez Polski Związek Alpinizmu

- wykładowca i instruktor na kursach artroskopii kolana organizowanych przez Medim w ramach Akademii Zabiegów Małoinwazyjnych EndoEkspert

- wykładowca na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy w ramach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego


Aktywność naukowa
Jestem członkiem polskich i międzynarodowych towarzystwa naukowych:
  • Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
  • ISAKOS
  • Polskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (PFAS)
  • GRECMIP
  • EFOST
  • Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej

Serdecznie zapraszam fizjoterapeutów na kolejne szkolenie Diagnostyka i nowoczesne metody usprawniania stawu kolanowego w aspekcie biomechanicznej całości kończyny dolnej, które będę współprowadzić w Centrum Synergia w Chorzowie 31.03-02.04.2017.
Więcej informacji o kursie...Aktualizacja 25.02.2017
   
 
©2007-2011 Piotr Chomicki-Bindas